03.04.2016

Masaż wężami

Wiosna budzi do życia nie tylko kwiaty, trawę, drzewa ale też zwierzęta owady i gady w tym węże. Dlatego nasunął mi się masaż jadowitymi egzotycznymi wężami, który jest zaliczany do jednych z najdziwniejszych i ekscytujących z dreszczykiem emocji, zabiegów Spa.


Pomysłodawcą takiego zabiegu było Izraelskie Spa. Do masażu używa się kilka węży różnej długości i wielkości, co wpływa na ruch i siłę nacisku na mięśnie klienta. Oczywiści zabieg jest wykonywany pod okiem terapeuty. Masaż niweluje bóle migrenowe i mięśniowe.

Masaż w towarzystwie węży zaliczany do rodzaju masaży relaksacyjnych. Cielesna styczność i odczucie na sobie pełzających gadów, myślę że nie tyle relaksuje ale przynosi niezwykłe wrażenia i nietypowe doznania mając na uwadze że są to jadowite stworzenia. Osoby wykonujące masaże wężami zapewniają że jest to w 100% bezpieczny zabieg, gdyż węże są pozbawione jadu.

Powiem szczerze sama nie skusiła by się na taki masaż z racji że panicznie boję się węży. Mój lęk przybiera miano ofidiofofii, często śnią mi się one i są to okropne koszmary, strach i stres z obawy spotkania się z nimi towarzyszy mi przeważnie kiedy jestem na spacerze w lesie i nad jeziorem. Sklepy zoologiczne omijam z daleka, a jeśli przechodzę obok, dostaję gęsiej skórki. Taki masaż wężami przy leczeniu fobii, może okazać się uzupełniającą psychologiczną terapią, mające na celu przezwyciężenie strachu przez wężami.

Alternatywą dla zabiegu z wężami jest leczniczy bezpieczny masaż uciskowy z użyciem urządzenia nazywanego Boa (gdyż z ciska on ciało jak wąż dusiciel Boa), wykonywany w salonach spa, sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych. Ale o tym już niedługo w innym temacie :)

1 komentarz:

  1. O nie, nie, nie. Nigdy w życiu bym nie poszła na taki masaż.

    OdpowiedzUsuń