20.02.2016

Och LUSH

Lush to brytyjska marka kosmetyków, wytwarzanych hand made "ręcznie". Produkowanych ze świeżych owoców i warzyw oraz naturalnych olejków. W większości pozbawione konserwantów z minimalnym zastosowanie syntetyków, dlatego powinno się je przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu czterech tygodni licząc od pierwszego korzystania. Są polecane dla wegetarianów i wegan.


Misja firmy: naturalnie i w zgodzie z naturą dlatego produkty nie są testowane na zwierzętach. Do każdego kosmetyku załączona jest etykietka z informacją o składnikach (naturalne, organiczne, naturalne i organiczne lub posiadające niewielką ilość syntetyków) oznaczone kolorystycznie.


Specyficzne są pojemniki kosmetyków wyróżniające się czarnym kolorem etykietki z białym napisem.  Do mydeł i kul nie załącza się opakowań, ciekawe jest też to że przy przyniesieniu do sklepu 5 pojemniczków po wykorzystanych  maseczkach, mamy gratis jedną dowolnie wybrany przez siebie maseczkę. 


Kosmetyki wyróżnia nie tylko unikatowy skład ale też ich intensywny zapach i różnorodna kolorystyka (nazwa Lush znaczy soczysty). Mijając drogerię z kosmetykami Lush nie da się przejść obojętnie, produkty przyciągają uwagę nonowymi i pastelowymi  kolorami (szczególnie kule do kąpieli) oraz  zapachem który unosi się opodal sklepu.


To co oferuje producent ma też przełożenie w faktycznym znaczeniu. Dla przykładu: krem z kiwi to połączenie kremu z zmiksowanym owocem kiwi, naocznie widać nasiona, kolor i strukturę owocu a nie tylko jego ekstrakt jak to bywa w standardowych kremach.


Na dzień dzisiejszy w Polsce niema sklepu stacjonarnego Lush, więc jeśli macie możliwość zamówienia ich z zagranicy (np. Holandii lub Anglii), nie ma co się wahać i zastanawiać ani chwili czy warto. Kosmetyki potrafią zadowolić nawet najbardziej wymagających, uzależniają od siebie, potrafią zadziwić działaniem, zapachem, strukturą i wyglądem.


Poznaj i odkryj coś innego niż standardowe kosmetyki, wypełnij kąpiel kolorem z bomb, poczuj na sobie warzywa lub owoce w maskach czy kremach, otocz się niezwykłym zapachem. Będziesz zadowolona! Jak ja!

3 komentarze:

  1. Nie miałam nic z tych kosmetyków, ale kule do kąpieli przyciągają uwagę. Chętnie bym taką sobie kupiła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam świeże maseczki z tej firmy:) suchy szampon jest również godny polecenia:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Maseczki produkują genialne :) bomby do kąpieli też :)

    OdpowiedzUsuń