25.02.2016

Jaskinia solna

Jaskinia solna nazywana grotą solną, to miejsce w którym wykorzystywana jest sól by stworzyć nadmorski mikroklimat bogaty w minerały z zawartością taką samą jak nad morzem, wskazując właściwości zdrowotne. Sól morska ma działanie lecznicze w schorzeniach: oddechowych, dermatologicznych, pokarmowych krążenia i układu nerwowego.

W jaskini solnej odbywają się seansy do godziny czasu, polegające spacerowaniu boso po soli, wdychaniu morskiego powietrza, odpoczynku i leżakowaniu, dostępne są też koce do przykrycia i książki. W celu maksymalnego odprężenia grota wyposażona jest w efekty świetlne oraz muzykę relaksacyjną przeważnie z dźwiękami szumu fal. Do groty solnej można zabierać dzieci-które zajęte zabawą w soli, pozwalają rodzicom się zrelaksować. Groty solne organizują seansy indywidualne, dla całych rodzin, jak również zajęcia z jogi oraz  masaże.

Grota solna to pomieszczenie lub kilka pomieszczeń w którym ściany i sufit wyłożone są taflami brył soli a podłoga wysypana gruboziarnistą solą. Sól sprowadzana jest z nad Morza Martwego, Pakistanu ale też Polski. Parująca w wyniku podgrzewania sól, jonizuje powietrze, nasycając je mikroelementami takimi jak: jod, wapń, magnez, potas, brom, selen, mangan, żelazo, cynk, miedź. Odczuwalna jest też bryza morska. Każda grota solna wyposażona jest w filtry i  pochłaniacze wilgoci, by zapobiegać powstawaniu pleśni w związku z nadmiarem wilgotnego powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu mamy pewność że powietrze jest czyste i nie zanieczyszczone.

WSKAZANIA:
-schorzenia dolnych i górnych dróg oddechowych (astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli)
-zapalenie zatok
-wszystkie alergie (oprócz na jod)
-niedoczynność tarczycy
-otyłość
-choroby układu pokarmowego
-choroby układu krążenia
-choroby dermatologiczne (łuszczyca, zapalenie skóry)
-choroby układu nerwowego
-nerwice, spadek odporności, przemęczenie, bezsenność

Do korzystania z seansów z groty solnej należy zasięgnąć rady lekarza, w przypadku gdy występuje:
-nadczynność tarczycy
-angina, przeziębienie
-ostre stany zapalne dróg oddechowych górnych i dolnych
-nowotwory, gruźlice
-choroby nerek

1 komentarz:

  1. Ooo ciekawe. Nie wiedziałam, że takie coś istnieje :)

    OdpowiedzUsuń