13.01.2016

2. WYZWANIE: O demakijażu słów kilka najważniejszych w skrócie

Makijaż i demakijaż to dwa nierozłączne elementy. Tak jak amen w pacierzu i kropka na końcu zdania, musi być wykonany kiedy mamy make up. Potraktujmy go poważnie i wykonując starannie, bo jest bardzo ważny w pielęgnacji cery po użytych kosmetykach do makijażu.

Demakijaż pozbędzie się zanieczyszczeń, pozwoli skórze oddychać i regenerować się, kosmetyki pielęgnacyjne będą lepiej się wchłaniać a makijaż na dobrze oczyszczonej twarzy dłużej się utrzymuje. Na rynku jest wiele różnych produktów do tego celu więc, każdy znajdzie coś dla siebie, dostosowanych do swoich potrzeb.Odpowiednio dobrany preparat do typu skóry oraz prawidłowo wykonany jest sukcesem zdrowej cery. Pamiętając że jeśli ma się cerę tłustą należy używać kosmetyków do demakijażu do cery tłustej itd. Drugą zasadą jest odpowiednie wykonie demakijażu.


JAK WYKONAĆ DEMAKIJAŻ TWARZY?
1.zawsze zaczynamy od oczu. Nasiąknięte waciki lub płatki w kosmetyku, przykładamy na kilka sekund do zamkniętych powiek. Po kilku sekundach gdy makijaż się rozpuści, wykonujemy delikatne ruch, zawsze w jednym kierunku, od góry do dołu, po rzęsach. Pod dolne powieki można podłożyć chusteczkę wtedy tusz z dolnych rzęs nie rozmaże w okolicy oczodołów, tylko zostanie na chusteczce. Podczas demakijażu oczu nie wolno mocno trzeć, ciągnąc wacikiem w koło oczu czy wykonywać ruchów w każdym kierunku, może to powodować dostanie się resztek kosmetyku do oczu z możliwą konsekwencją infekcji lub pojawienie się  zmarszczek.
2.gdy oczy są całkowicie oczyszczone przystępujemy do twarzy. Preparat do demakijażu nakładamy i rozprowadzamy opuszkami palców  oraz rozcieramy go po całej twarzy z ominięciem okolicy oczu. Wmasowujemy okrężnymi ruchami 30-50sekunt, po czym mleczko wycierami wacikiem lub płatkiem kosmetycznym a w przypadku użycia płynu żelu lub pianki  resztki kosmetyków należy zmyć wodą
3. na koniec należy użyć toniku do twarzy, naniesionego na płatek/wacik. Po tym skóra jest prawidłowo oczyszczona i gotowa na użycia kremu.

CYKL ZAWIERAŁ 10 WYZWAŃ KAŻDE PUBLIKOWANE OSOBNO, tematy:
pierwszy: codzienne malowanie
drugi: o demakijażu kilka słów najważniejszych w skrócie
trzeci: układanie i pielęgnacja włosów czyli okiełznać bałagan na głowie
czwarty: paznokcie i dłonie naszą wizytówką
piąty: walka z cellulitem-wróg nr 1 kobiety
szósty: kąpiel i prysznic-terapia wodą we własnej łazience
siódmy: piękniejsza dzięki diecie-czyli co jeść dla urody
ósmy: wellness zdrowym sposobem życia
dziewiąty: w zgodzie ze swoim wyglądem czyli akceptacja siebie taką jaka jestem
dziesiąty: zdrowie jest najważniejsze-badam się!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz