08.04.2013

Mydlane kulki pot-pourri

Ciekawym pomysłem na uatrakcyjnienie kąpieli będą kuleczki mydlane z pot-pourri.

Składniki:
  • 3 kostki mydła toaletowego,
  • 4 łyżeczki wody,
  • 4 łyżeczki gliceryny,
  • 3 - 4 krople barwnika spożywczego,
  • 4 - 6 kropel olejku eterycznego,
  • 1 filiżanka potpourri, (jeśli suszki są zbyt duże, należy je rozdrobnić)


Zetrzyj mydła na największych oczkach tarki. Mydlane wiórki przełóż do miski odpornej na podgrzewanie w mikrofalówce. Dodaj wodę, glicerynę, olejek eteryczny oraz barwnik spożywczy.
Podgrzewaj w mikrofali mieszankę na średniej mocy tak długo, aż masa zacznie pienić się i bulgotać. Wyjmij miskę z kuchenki.Mieszaj do momentu, aż mydło zacznie przypominać lukier na ciasto. Jeśli mydlana masa wydaje się zbyt sucha, dodaj odrobinę wody i kontynuuj mieszanie.Na blaszce do ciasta rozsyp potpourri, następnie zalej mydlaną masą.Formuj mydlane kule średniej wielkości. Z podanych proporcji powinniśmy uzyskać ok. 9 dziewięciu mydlanych kul wielkości golfowej piłeczki. Pozwól mydełkom wyschnąć przez trzy do czterech dni.POMYSŁ NA PREZENT:
Ułóż mydlane kuleczki w ozdobnym pudełeczku wyłożonym kolorowym papierem.
Jeśli obdarowanym ma być mężczyzna, użyj olejku cynamonowego, pomarańczowego, cytrynowego, z drzewa sandałowego, dodaj suszoną skórkę z cytryny lub pomarańczy i pokruszony cynamon.
Dla zwiększenia efektu formuj mydlane kulki wokół grubej linki bądź sznureczka, w rezultacie otrzymasz "mydło na sznureczk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz