02.03.2013

Kominek zapachowy w domowym SPA

Kominek łączy w sobie prostotę, styl i funkcjonalność. Sprawdza się w domu jako element ozdobny i dekoracyjny, ale także jest też funkcjonalny przy aromaterapi. W połączeniu z podgrzewaczem i zapachowym olejkiem może wypełnić dom pięknymi zapachami. Do pojemniczka z wodą wlewamy wodę i 3-5 kropli olejku-zapach według własnych upodobań. .Oczywiście nie polecam używania go zbyt często, bo intensywność zapachu może drażnić. A kiedy ktoś z domowników jest przeziębiony można do niego wlać np olejek eukaliptusowy. Kominek pięknie się prezentuje w ciemności.Wieczorem pomaga stworzyć odpowiedni nastrój, świetnie nadaje się na prezent.  Plusem jest łatwość użycia i umycia. Jest wiele wzorów kominków, więc na pewno każdy wybierze coś dla siebie.

 Jeśli nie mamy specjalnego urządzenia do podgrzewania, możemy zastosować miseczkę z wodą i położyć ją na kaloryferze.Kilka słów o samym kominku
Kominek jest dość wysoki (większa odległość miseczki od świeczki) i ma małą miseczkę.
Przed użyciem olejku w specjalnym kominku upewniamy się, że miseczka kominka jest sucha, czysta, bez wilgoci ani paproszków. Ustawawiamy kominek na odpornej na ciepło powierzchni, z dala od źródeł ciepła i przedmiotów i substancji łatwopalnych. W miarę podgrzewania się, olejek będzie wydzielał zapach. Nigdy nie lejemy olejku do pustej miseczki kiedy jest podgrzana. W trakcie podgrzewania, można w miarę potrzeby do woli dolewać olejku do miseczki, chyba że już cały olejek wyparuje – wtedy gasimy świeczkę i pozwalamy kominkowi ostygnąć i dopiero wtedy nalewamy następną porcję.
Po zgaszeniu świeczki, gdy kominek ostygnie, przetrzyj miseczkę czystą szmatką usuwając pozostałości olejku.2 komentarze:

  1. zastosowanie kominków jest rewelacyjne ;D sama mam w domu kilka ;D pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń