01.11.2012

Świece nie odłączny element SPA

Świece w naszym spa powinny dbać o nastrojowe oświetlenie wnętrza, ale też mają za zadanie koić nasze zmysły ,przenieść w stan błogości i relaksu. Profesjonalne gabinety odnowy biologicznej i SPA fundują dla  klientek- zapach świec wykonanych z wysokiej jakości naturalnych wosków, gdzie proporcje zapachowe dobierane są z najwyższą starannością. Dzięki temu czujemy tylko delikatną woń, która odblokowuje nasze zmysły a nie je atakuje ichDlatego tak ważny jest wybór świec zapachowych taki by nie drażnił, rozpraszał a sprzyjał nastrojowi.Jeżeli świece już wybrałyśmy, trzeba teraz znaleźć dla nich odpowiednie miejsce.Należy więc rozstawić świece dookoła wanny, w której będziemy odpoczywać. Najlepiej zrezygnować z mocnego, sztucznego oświetlenia elektrycznego, ponieważ nie wpływa ono kojąco na nasze zmysły. Zasada jest tylko jedna -nie powinno się ich ustawiać na wannie tuż przed naszymi oczami. Zbyt bliski i bezpośredni płomień zakłóca przepływ naszej energii. Świece stawiamy więc w niedalekiej odległości od wanny, najlepiej w kilku różnych miejscach, na różnych płaszczyznach (na wiszącej półce, na pralce, na szafce obok wanny itd). Dzięki temu łazienka wyda nam się profesjonalnie oświetlonym gabinetem, a jeżeli wcześniej udało nam się przed oczami stworzyć jakiś atrakcyjny widok - będziemy naprawdę usatysfakcjonowane!


DZIAŁNIE ŚWIEC
Kiedy chcemy wzmocnić nasze poczucie tożsamości, albo czujemy się zestresowani, zapalmy świeczkę o zapachu odpowiadającemu naszym potrzebom. Świece zapachowe są bardzo dobrym środkiem poprawiającym nastrój, usuwającym zmęczenie i stres. Widok migoczącego płomienia działa również uspokajająco i stymulująco.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ ŚWIECE
Przy wyborze świec należy sugerować się tą samą zasadą jak przy doborze perfum. Jeśli podobają się nam zapachy lekkie, owocowe lub ziołowe, poszukajmy świec, w których zapachu dominuje nuta cytrusowa lub ziołowa. Jeśli preferujemy perfumy orientalne i  zmysłowe – szukajmy drzewa sandałowego, cynamonu, albo ylang – ylangu. Jeżeli nigdy przedtem nie korzystaliście dobroczynnego wpływu świec – najlepiej wybierzmy na początek świecę, w której skład wchodzi tylko jeden olejek eteryczny, na przykład grejpfrutowy, eukaliptusowy czy kawowy. Jeżeli się spodoba – a gwarantuję, że tak -  eksperymentujmy dalej, stopniowo zwiększając liczbę olejków i poznając nowe zapachy.


JAK SAMODZIELNIE AROMATYZOWAĆ ŚWIECE
Jeśli posiadamy w domu bezzapachowe świece możemy spróbować je przed zapaleniem samodzielnie zaromatyzować wonnym olejkiem, który można nabyć w sklepach zielarskich. Jej celem jest przeniesienie na świeczkę wybranej wcześniej esencji zapachowej. Zazwyczaj wciera się olejek w całą powierzchnię świeczki, od góry do dołu, ruchem spiralnym.Możemy tez zapalić świeczkę aby rozgrzać wosk po czym zgasić dodać krople aromatu poczekać aż zastygnie w wosku i ponownie zapalić.


ZAPACHY ŚWIEC
Zapachy kojące
Jeśli po całym, stresującym dniu zechcemy się odprężyć i zrelaksować, a także ukoić zmysły, powinniśmy wykorzystać do tego celu świece zapachowe o określonym aromacie. Działanie kojące ma zapach piounu cytrynowego, melisy, wanilii, rumianku, bazylii, róży, lawendy i drzewa sandałowego. Wszystkie te zapachy stymulują produkcję endorfin, przez co czujemy się po prostu szczęśliwsi. 
Zapachy orzeźwiające
co tak właściwie kojarzy się z orzeźwieniem? Przede wszystkim są to  cytrusy, woda mineralna, czy też wszelkie zimne napoje. Nuty cytrusowe czy świeżej zieleni działają orzeźwiająco. Podobne właściwości mają szczególne mieszanki zapachowe, zamknięte w świecach – na przykład letnia bryza, czy wschód słońca. Nuta morza, rosy na liściach, czy mokrego piasku to tylko niektóre wonie mające moc orzeźwienia.


Jaśmin
Roślina ta charakteryzuje się łagodną kwiatową wonią, wywołuje skojarzenia z cudownie pachnącą wiosenną łąką. Zapach jaśminu orzeźwia, a także lekko uspokaja
Lawenda
Zioło to pachnie świeżo, delikatnie i kwiatowo. Taka woń bez wątpienia odpręża i uspokaja, uwalnia od napięć i bólu,zapewnienie  tym samym spokojny sen.
Cynamon
ma wyjątkowo słodki i niepokojący zapach, w którym pojawia się pikantna nuta. Ta woń, wywołując skojarzenia ze światem Orientu, pobudza wyobraźnię i fantazję. Ciekawe, że zapach tej przyprawy podobno działa jak afrodyzjak.
Wanilia
charakteryzuje się słodką i niezwykle apetyczną wonią,ma właściwości uspokajające i odprężające , pozytywnie nastraja, działa na wyobraźnię. Świece o zapachu wanilii to jeden z elementów budujących zmysłowy nastrój wieczoru.
Drzewo sandałowe
charakteryzuje się niepokojącą, ciepłą wonią, przypominającą palony bursztyn.,odpręża, podnosi poziom zadowolenia. Pobudza również fantazję, podnosi moc życiowej energii..
Mięta
jej zapach uspokaja, odpręża, koi a także orzeźwia.
Ylang–ylang
pachnie słodko i kwiatowo, odrobinę egzotycznie,pobudza zmysł powonienia. Ma odprężające i uspokajające działanie.ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
Musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakie trzeba zachować w czasie, kiedy relaksujemy się wonią i blaskiem świecy. Ogień bez nadzoru, nawet z najmniejszego płomienia, potrafi spowodować pożar. Zawsze przycinajmy knota świec i nie zostawiajmy palących się świec w przeciągu. Świeca ze skróconym knotem ma ładny, równomierny i łagodny płomyk. Używajmy stabilnych i niepalnych świeczników. Kiedy zapalimy świece, pilnujmy dzieci i zwierząt i nie stawiajmy ich w pobliżu łatwopalnych przedmiotów. Pamiętajmy zawsze, by zgasić świeczkę, gdy wychodzimy z domu. Przestrzeganie tych paru prostych zasad spowoduje, że będziemy mogli bezpiecznie cieszyć się z obcowania ze świecami i korzystać do woli z ich magicznych właściwości.


Aromat zapalonych świec sprzyja relaksowi. Wyłączony telewizor, zapalony rządek pachnących świeczek, przyciemnione światło pozwoli nam w spokoju rozkoszować się ciepłem bijącym od płomyków. Nie istnieje chyba lepsza okazja do relaksu, zapomnienia o całym świecie w tak oświetlonej ciszy. Satysfakcja gwarantowana.

2 komentarze:

  1. uwielbiam świeczki zapachowe :) szczegolnie te o ciepłych, korzennych zapachach :DD

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny wpis, fajnie, że opisałaś poszczególne nuty zapachowe i zaznaczyłaś kwestię bezpieczeństwa. Osobiście uwielbiam wszystkie świece, zarówno zapachowe jak i nie. Ogień mnie uspokaja sam w sobie :)

    OdpowiedzUsuń