19.11.2012

Płyn sciagający z szałwi

Płyn ten będzie szczególnie pożyteczny i odświeżający, jeśli będziemy trzymali go w lodówce i stosowali na twarz zimny. Nalewka benzoesowa, która działa jako konserwant, jest sprzedawana przez specjalne sklepy drogeryjne. Ten preparat jest tylko i wyłącznie do zastosowania zewnętrznego.

  • 1/2 szklanki suszonej szałwi,
  • 1/2 szklanki wódki,
  • 4 - 5 kropel nalewki benzoesowej,

 Umieścić połowę szałwi w słoiku i zalać zioło wódką. Słoik zamknąć szczelnie i odstawić na tydzień. Następnie odcedzić, zatrzymując płyn, a zioła wyrzucić. Resztę szałwi umieścić w słoiku, dodać płyn i odstawić na następny tydzień. Płyn powinien mieć silny, ziołowy zapach. Jeśli chcesz, aby zapach był mocniejszy, należy powtórzyć proces, używajac ¼ szklanki szałwi. Przecedzić płyn do czystej butelki, używając dobrego filtra, może to być filter do kawy. Następnie dodać nalewkę benzoesową, zakręcić butelkę szczelnie oraz wstrząsnąć bardzo silnie.


 Ten płyn jest lepszy gdy jest sporządzony ze świeżej szałwi. Użyc około ½ szklanki, luźno pakowanej, za każdym razem, kiedy napełniasz słoik. Płyn średnio ściągający. Rozpuścić z wodą destylowaną lub zastąpić mniej ściągającym ziołem, np. rumiankiem. Płyn mocno ściągający. Dodać od 2 do 4 łyżek stołowych ekstraktu z oczaru wirginijskiego lub zastąpić ziołem o silniejszych właściwościach ściągających, takim jak krwawnik pospolity.

1 komentarz:

  1. Ciekawa jestem działania tego płynu, muszę go sobie zrobić.

    OdpowiedzUsuń