27.10.2012

Kremowa niwelacja rozstępów

Pojawiają kobietom, jak i mężczyznom gdy przybieramy na wadze, a następnie gwałtownie chudniemy, np. w przypadku ciąży. Rozstępy na początku przybierają postać cienkich czerwonych linii, które ostatecznie stają się białymi smugami, pokrytymi cienką skóra. Niestety raz powstałe nigdy już nie znikną ale ale za to można je skutecznie zmniejszyć.Wiele kosmetyków obiecuje zlikwidować rozstępy. Po co jednak wydawać pieniądze na drogie balsamy i kremy, jeśli można je zrobić samemu w domu? Oto kilka przepisów na naturalne kremy na rozstępy.




KREM I
-2 łyżeczki startego wosku pszczelego,
-1/2 szklanki masła kakaowego,
-łyżeczkę oleju z pestek moreli,
-łyżkę stołową płynne witaminy E i oleju z kiełków pszenicy.
Podgrzej wszystkie składniki na małym ogniu, dopóki wosk całkiem się nie roztopi. Pozostaw mieszankę do ostudzenia i przelej ją do szczelnie zamkniętego pojemnika.Kremy przechowuj w lodówce.

KREM II

-1/2 szklanki oliwy z oliwek,
-płyn z 4 kapsułek witaminy E (przekłuj kapsułki i wyciśnij z nich płyn),
-płyn z 2 kapsułek witaminy A
-1/4 szklanki czystego żelu aloesowego.
Po dokładnym zmieszaniu i zmiksowaniu wszystkich składników przelej je do hermetycznego pojemnika. Preparat przechowuj w lodówce. Stosuj go, wmasowując mieszankę w rozstępy.


KREM III
-30ml jednego z olejków: migdałowego, jojoba lub awokado
-z 5 kroplami olejku rumiankowego
-i 7 kroplami olejku lawendowego.
Po zmieszaniu nałóż na rozstępy. Pozostałą część mikstury przechowuj w lodówce.



KREM IV
-1/4 szklanki żelu aloesowego,
-1/2 szklanki oliwy z oliwek,
-4 kapsułki witaminy A i płyn wyciśnięty z 6 kapsułek witaminy E.
Wszystko zmiksować robotem kuchennym.Dobrze rozrobioną miksturę przelej do słoika, dobrze zakręć i włóż do lodówki. Nakładaj mieszankę na rozstępy i miejsca narażone na ich powstanie. Oliwa poprawi kondycję skóry i zapobiegnie tworzeniu się rozstępów w miejscach, które są nimi zagrożone.



Opisane tu kremy na rozstępy domowej roboty mogą całkowicie nie zlikwidować rozstępów, ale na pewno poprawią kondycję skóry, sprawiając, że stanie się bardziej elastyczna, a rozstępy mniej widoczne. Pamiętaj, że prócz stosowania kremów na rozstępy musisz zachowywać zdrowy styl życia, zażywać witaminy, dużo ćwiczyć i pić znaczne ilości wody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz