12.10.2012

Kąpiele w mleku Kleopatry

Ikoną kąpieli w mleku jest Kleopatra. Królowa Egiptu praktykowała regularne kąpiele w mleku oślim z miodem i  płatkami róż. Kąpiele były gwarantem idealnie odżywionej i jedwabistej skóry władczyni. Biorą pod uwagę fakt że mleko zawiera enzymy, sole mineralne, witaminy A, D, B5 i B12, a także białka i tłuszcze, które mają zbawienny wpływ na skórę, kąpiel Kleopatry jest doceniana w ówczesnym świecie. Co prawda w starożytności używano do kąpieli mleka oślego obecnie wykorzystuje się też mleko kozie ewentualnie krowie.Ważne jest aby mleko było pełnotłuste.

Kąpiele z mlekiem poleca się zarówno w zimę kiedy wskazane jest odżywienie jak i latem, kiedy po opalaniu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona.

Efekt po kąpieli, skóra jest: gładka, nawilżona, elastyczna, ujędrniona,odżywiona i zregenerowana.

Czas trwania zabiegów: 15-25 minut. Płynu w wannie powinno być na tyle, by przykryć całe ciało, aż do szyi. Po kąpieli  ciało należy spłukać samą wodą. Nie stosować innych kosmetyków przynajmniej przez 4 do 8 godzin.


Kąpiel z mlekiem
Do wanny z ciepłą wodą wlewamy 2-3 litry mleka lub maślanki. Składniki dobrze wymieszać. Opcjonalnie można dodać pomarańcz, oliwę z oliwek lub płatki róż.

Kąpiel z mlekiem i miodem
2 litry mleka podgrzać, jak będzie już gorące zdjąć z ognia i dodać 3,5 łyżki miodu, zamieszać aby miód się rozpuścił. Wszytko wlać do wanny z ciepłą wodą..

Kąpiel z mlekiem, solą i miodem
W wannie z ciepła wodą rozpuścić 1/4 kg soli, po tym dolewamy litr ciepłego mleka z rozpuszczoną w nim pół szklanki miodu.Kąpiel z mlekiem i otrębami
Wygładzająco-oczyszczająco zabieg polecany do każdego typu skóry wykonuje się z 250 g otrębów pszennych, gotowanych przez kilka minut w 3 litrach mleka. Po ugotowaniu całość a dodaje się do kąpieli.

 Kąpiel z mlekiem i migdałami
Zalecana dla skóry suchej i mieszanej - oczyszcza i nawilża. 2 łyżki stołowe drobno zmielonych migdałów łączymy ze 125 ml pełnego mleka  i 15 ml olejku z migdałów a następnie dodajemy do kąpieli. Można również zastosować ten kosmetyk jako peeling do ciała.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz