12.10.2012

6 domowych sposobów na piękne dłonie

Jeśli Twoje dłonie wyglądają nie atrakcyjnie, są poszarzałe, szorstkie a paznokcie kruche i łamliwe warto zastosować domowe sposoby które przynoszą rewelacyjne efekty. 
I-
Kąpiel w żelatynie – codzienne moczenie paznokci w żelatynie spożywczej wzmocnią i poprawią wygląd paznokci. Pierwsze efekty widoczne są po tygodniu.

II-Bawełniane rękawiczki - raz w tygodniu można nałożyć na dłonie odżywczą maseczkę - przed snem nasmarować dłonie grubą warstwą kremu, następnie nałożyć rękawiczki i pozostawić aż do rana. Dzięki temu dłonie będą gładkie i jędrne.

III-Sok z cytryny – żółtą płytkę paznokciową można wybielić smarując ją sokiem z cytryny lub zwyczajną oliwką.


IV-Moczenie w oliwie z oliwek– codzienne moczenie paznokci w ciepłej oliwie z oliwek doskonale wpływa na regenerację paznokci.


V-Maseczka z ziemniaka- gotujemy dwa ziemniaczki, rozgniatamy je tworząc pure, dodajemy 2 łyżki oliwy z oliwek ( lub oleju), odrobinę mleka i tak powstałą masę nakładamy na dłonie. Maseczka ta działa odżywczo i wygładzająco.

IV-okład z mąki ziemniaczanej. Łyżkę czubatą mąki/skrobi ziemniaczanej rozpuść w pół szklanki zimnej wody. W lej do miseczki z mąkę dolewaj powoli wrzącą wodę stale mieszając tak by powstała gęsta galaretka. Gdy ostygnie zanurz dłonie na 20min, po tym czasie wytrzeć dokładnie ręcznikiem jednorazowym. Okład sprawi że dłonie z szorstkich staną się niesamowicie gładkie. Okład koi też stany chorobowe dłoni, w tym wysypki, popękania i podrażnienia spowodowane przez detergenty.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz